Porsche – samochód do miasta czy na tor wyścigowy?

Bardzo często przy wyborze auta zastanawiamy się, czy będzie to odpowiedni samochód dla naszych potrzeb i nie inaczej jest w przypadku Porsche.

Z jednej strony jest to auto typowo sportowe, a jego posiadacze chcą mieć jak najwięcej okazji do wykorzystania jego znakomitych osiągów, dzięki czemu mogą poczuć się jak demony prędkości.

Z drugiej jednak strony, widzimy sporo takich pojazdów na ulicach miast, a więc okazuje się, że wiele kierowców decyduje się na Porsche nawet wtedy, kiedy samochodu używają głównie do dojazdu do pracy czy poruszania się w obrębie miasta.

Dzieje się tak, gdyż dla wielu jazda tego typu samochodem nie ogranicza się tylko i wyłącznie do torów wyścigowych, gdzie można prawdziwie wydobyć ogromną szybkość z Porsche.

Można z takiego samochodu korzystać także normalnie (a więc w ramach codziennej jazdy) i jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż zakup auta, które stoi tylko w garażu i zbiera tym samym kurz kompletnie mija się z celem.

Dodatkowym atutem posiadania takiego pojazdu jest również prestiż, jaki się z tym wiąże – można przecież pochwalić się nim przed rodziną czy znajomymi, a czasami nawet zabrać na przejażdżkę kogoś z grona przyjaciół czy bliskich.

Nie ma więc wątpliwości, co do tego, że Porsche w pełnej krasie zaprezentuje się dopiero na torze wyścigowym, jednak nie oznacza to, że tego typu pojazdem nie można jeździć po w mieście, a tym bardziej w nieco dłuższe trasy, gdy zachodzi potrzeba szybkiego przedostania się do danej destynacji.